Materiály

Pri výrobe matracov používame tie najkvalitnejšie materiály.

 

Latex

Latexová pena sa vyrába z kaučukového mlieka. Ide o tradičný materiál, ktorý sa už dlhé roky používa na výrobu tých najkvalitnejších matracov. Medzi hlavné atribúty patrí vysoká hustota 55-85 kg na m3, systém PHYSIO so 7 zónami tvrdosti a superelastickosť. Latex neabsorbuje prach, je antibakteriálny. Vďaka úprave AIRY FORM je matrac s použitím latexovej peny veľmi vzdušný a výborne odvádza vlhkosť, a tak Vám zaručuje najvyšší komfort a čisté prostredie pre Váš spánok.


Taštičková pružina

Predstavuje systém husto osadených jemnejších pružiniek zabalených do taštičiek z textílie. Spojenie jednotlivých taštičiek je dokonalejšie ako u pružín Bonell, každá pružinka pracuje nezávisle od ostatných, preto máte na takomto matraci istotu, že sa prispôsobí Vášmu telu lepšie ako čokoľvek iné. Matrac s rozmermi 200/90 cm obsahuje približne 400 ks pružiniek.Taštičkové pružiny sú logickým výsledkom zdokonaľovania pružinovího jadra, ktoré je už dlho osvedčenou kvalitou pre zdravý spánok. Napriek tomu, že pružinky sú samostatne jemnejšie, ako celok sú veľmi odolné.


Pružina Bonell

Pružiny Bonell, ktoré používame v našich matracoch, majú priemer drôtu štandardne 2,4 mm a sú to najlepšie čo v tejto kategórii matracov existuje. V matraci s rozmerom 200/90 cm je ich približne 200 ks, sú vzájomne prepojené a vďaka tomu Vám zabezpečia rovnakú tvrdosť matraca počas dlhej doby. Poskytujú veľmi dobrú oporu chrbtici. Či už ležíte na chrbte alebo na boku, vždy sa Vám správne prispôsobia. Spolu s komfortnou vrstvou uloženou na pružinovom jadre máte u nás na výber niekoľko typov matracov, podľa typu komfortnej vrstvy.


Bygreen pena

Moderná, ekologická tzv. Econatur pena s prísadami prírodných olejov s veľmi dobrými elastickými vlastnosťami, dlhou životnosťou a vysokou hustotou 35-40 kg/m3. Umožňuje zdravý odpočinok v kontakte s prírodnými prvkami, ktoré sú schopné znížiť stres. Pomáha získať fyzickú i duševnú pohodu. Bygreen pena, to je to pravé pohodlie. Kto oddychuje na Bygreen pene, prežíva pocit úplneho relaxu. Je vyrobená z nových zmesí pochádzajúcich z rastlinných výťažkov. Vďaka vysokej elasticite udržuje telo v správnej polohe a odoláva deformáciám. Vďaka úprave AIRY FORM sa pena Bygreen vyznačuje tiež vysokou vzdušnosťou, čím zabraňuje tvorbe plesní, výskytu molí a baktérií a Vaše telo tak oddychuje v čistých a hygienických podmienkach.


MEF VISCO pena

Memory - pamäťová pena má výnimočnú schopnosť reagovať na teplo a tlak vytvorený telom. Na miestach najväčšieho tlaku tela na matrac s memory penou sa zvyšuje tepolota, matrac mäkne a dokáže sa veľmi dobre prispôsobiť nielen chrbtici, ale podporiť tak správnu polohu celého tela. Hustota 50-60 kg/m3 a superelastické vlastnosti sú zárukou komfortu a dlahej životnosti.


PUR pena

A) Classic PUR - pena, ktorá patrí medzi základné materiály pri výrobe matracov. Svojou štruktúrou spĺňa štandardné požiadavky na matrac. K výrobe sa využíva nižšia i stredná hustota. 

B) Vitapiu PUR - pena vysokej hustoty a kvality. Materiál, ktorý sa využíva k výrobe matracov s dlhou životnosťou a vyššími parametrami. 


HR pena 

HR pena - studená pena s veľmi odbrými elastickými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Vďaka hustote 35-50 kg/m3 si dlhšie zachová svoju kvalitu a pružnosť. Zároveň, pri výrobe HR peny sú použité technológie, ktoré zabezpečujú vysokú vzdušnosť matraca.


Eucalypto pena 

Najnovší materiál z radu HR pien. Produkt, v ktorom sa kombinuje skúsenosť, kvalita materiálu a sila prírody. Úplne rešpektuje telo a prírodu a stará sa o blaho užívateľa. Zachováva si svoju pôvodnú pružnosť, bráni šíreniu baktérií a roztočov. Bola navrhnutá v súlade so špecifickými požiadavkami zameranými na fyzické a duševné vlastnosti užívateľov, rešpektujúc tvar a rovnomerné rozloženie tela na matraci. 


Airylattex

Unikátne spojenie HR peny a latexu. Airylattex má vysokú tuhosť a primeranú pružnosť, preto matrace z tohto materiálu majú dlhú životnosť. Perforáciou sa dosahuje vysoká priedušnosť a tri zóny tvrdosti slúžia na to, aby sa matrac dokázal lepšie prispôsobiť telo. Ideálny do kombinácie s kokosovou platňou v strede, čím sa ešte vylepšia ortopedické vlastnosti a životnosť matraca.


PolarGelfoam

PolarGelfoam je mimoriadne efektívna pena pre komfortný a svieži pocit na matraci. Má vynikajúcu cirkuláciu vzduchu, vysoký stupeň elastickosti, schopnosť regulovať teplotu a tiež modernú trojrozmernú štruktúru. 

 


 

Široká ponuka

matracov

Sme slovenský

výrobca matracov

Kvalitné

matrace

Individuálne úpravy

matracov na mieru