Materiály

Materiály 

K výrobe matracov používame tie najkvalitnejšie materiály. 

Taštičková pružina 

Systém husto osadených jemnejších pružiniek zabalených do taštičiek z textílie. Spojenie jednotlivých taštičiek je dokonalejšie ako u pružín Bonell, každá pružinka pracuje nezávisle od ostatných, preto máte na takomto matraci istotu, že sa prispôsobí Vášmu telu lepšie ako čokoľvek iné. Matrac s rozmermi 200/90 cm obsahuje približne 400 ks pružiniek. 
Taštičkové pružiny sú logickým výsledkom zdokonaľovania pružinovího jadra, ktoré je už dlho osvedčenou kvalitou pre zdravý spánok. Napriek tomu, že pružinky sú samostatne jemnejšie, ako celok sú veľmi odolné.


Pružina Bonell

Pružiny Bonell, ktorí používame v našich matracoch majú priemer dr§tu štandardne 2,4 mm a sú to najlepšie čo v tejto katergótrii matracov existuje. V matraci s rozmerom 200/90 cm je ich približne 200 ks, sú vzájomne prepojené a vďaka tomu Vám zabezpečia rovnakú tvrdosť matraca počas dlhej doby.
Poskytujú chrbtici veľmi dobrú oporu, či už ležíte na chrbte alebo na boku, bždy sa Vám správne prispôsobia. Spolu s komfortnou vrstvou uloženou na pružinovom jadre máte na výber viac typov matracov, podľa tyou komfortnej vrstvy. 


Latex 

Latexová pena je vyrobená z kaučovníkového mlieka. Tradičný materiál, ktorý sa už dlhé roky používa na výrobu tých najkvalitnejších matracov. Vysoká hustota 55-85 kg/m3, systém PHYSIO - 7 zón tvrdosti, superelastické vlastnosti, antibakteriálna, neabsorbuje prach. Otvory v latexovej pene umožňujú matracu veľmi dobre dýchať a odvádzať vlhkosť. 


MEF VISCO pena 

Memory (pamäťová) pena má výnimočnú schopnosť reagovaťna teplo a tlak vytvorený telom. Na miestach najväčšieho tlaku tela na matrac s memory penou sa zvyšuje teplota, matrac mäkne a dokáže sa veľmi dobre prispôsobiť chrbtici a podporiť tak správnu polohu celého tela. Hustota 50-60 kg/m3 a superelastické vlastnosti sú zárukou dlhej životnosti a komfortu. 


PUR pena 

A) classic-PUR - pena nižšej a strednej hustoty. Patrí medzi základné materiály pri výrobe matracov. Je to materiál, ktorý svojou štruktúrou a vlastnosťami splní štandardné požiadavky na matrac. 

B) vitapiu PUR - pena vysokej hustoty a kvality. Je to materiál pre výrobu matracov s dlhšou životnosťou a vyššími parametrami. 


HR pena 

HR pena - studená pena s veľmi dobrými elastickými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Vďaka hustote 35-50 kg/m3 si dlhšie zachová svoju kvalitu a pružnosť. Zároveň pri jej výrobe sú použité technológie, ktoré zvýšia vzdušnosť matraca. 


Eucalpyto pena 

Najnovší materiál z radu HR pien. Produkt, v ktorom sa kombinuje skúsenosť, kvalita materiálu a sila prírody. Úplne rešpektuje telo aj prírodu a stará sa o blaho užívateľa. Zachováva si svoju pôvodnú pružnosť, bráni šíreniu baktérií a roztočov. Bola navrhnutá v súlade so špecifickámi požiadavkami zameranými na fyzické a duševné vlastnosti užívateľov, rešpektujúc tvar tela a rovnomerné rozloženie váhy tela na matraci. 


Bygreen pena 

Moderná, ekologická tzv. Econatur pena s prísadami prírodných olejov s veľmi dobrými vlastnosťami a dlhou životnosťou s hustotou 35-40 kg/m3. Umožňuje zdravý odpočinok v kontakte s prírodnými prvkami, ktoré sú schopné znížiť stres. Pomáha získať fyzickú a duševnä pohodu. Bygreen, to je pravé pohodlie. Kto oddychuje na Bygreen pene, prežíva pocit úplného relaxu. Je vyrobená z nových zmesí pochádzajúcich z rastlinných výťažkov. Vďaka vysokej elasticite udržuje telo v správnej polohe, odoláva deformáciám. Peny Bygreen s úpravou AIRY FORM sa vyznačujú vysokou prievzdušnosťou, ktrorá znamená vysoký stupeň prúdenia vzduchu a zabraňuje tak tvorbe plesní, výskytu molí a baktérií.


Airylattex

Unikátne spojenie HR peny a latexu. Airylattex má vysokú tuhosť a primeranú pružnosť, preto matrace z tohto materiálu majú dlhú životnosť. Perforáciou sa dosahuje vysoká pridušnosť a tri zóny tvrdosti slúšia na to, aby sa matrac dokázal lepšie prispôsobiť telu. Ideálny do kombinácie s kokosovou platňou v strede, čím sa ešte vylepšia ortopedické vlastnosti a životnosť matraca. 


PolarGelfoam 

PolarGelfoam je mimoriadne efektívna pena pre komfortný a svieži pocit na matraci. Má vynikajúcu cirkuláciu vzduchu, vysoký stupeň elastickosti, schopnosť regulovať teplotu, modernú trojrozmernú štruktúru. 


Kokosové vlákno 

Kokosové vlákno alebo kokosová doska sa používa na spevnenie nosného jadra matraca. Výroba kokosovej dosky prebieha na základe lysovania kokosových vlákien. Kokosové dosky používané v našich matracoch sú impregnované latexom, ktorý zachováva tvárovú stálosť a pevnosť. 

Široká ponuka

matracov

Sme slovenský

výrobca matracov

Kvalitné

matrace

Individuálne úpravy

matracov na mieru