Zdravý spánok

Dôležitosť spánku!

Súčasný človek je vystavený mnohým nepriaznivým vplyvom či už nesprávneho sedenia v automobile, kancelárii, nedostatočného pohybu a jednostrannej činnosti, stresu atď. Toto všetko ohrozuje našu pohybovú sústavu, predovšetkým chrbticu a následne spojenú nervovú sústavu, celkový fyzický a duševný stav človeka. Regenerácia a koncentrácia našich síl sa deje predovšetkým počas nočných hodín v spánku.

Ako zlepšiť kvalitu odpočinku?

Aby boli zabezpečené optimálne podmienky na skutočne zdravý spánok (odpočinok) je nevyhnutné si k tomu zabezpečiť aj kvalitné zdravé prostredie. Práve jedným z predmetov, ktorý najviac môže prispieť ku kvalitnému odpočinku je matrac, na ktorom Vaše telo strávi 1/3 života.

Základnou podmienkou zdravého spánku je anatomicky správna podpora tela. To znamená, že pri ležaní je chrbtica vo všetkých miestach podoprená tak, aby bola v prirodzenej polohe. Chrbtica je pri ležaní v prirodzenej polohe, pri ležaní na boku v tvare priamky. Tlak na chrbticu je rovnomerne rozložený, toto umožňuje uvoľnenie platničiek a ich regeneráciu, nedochádza k blokovaniu článkov nervovej sústavy a k sťažovaniu krvného obehu. Túto ortopedickú vlastnosť našich matracov a doplnkov, zabezpečuje konštrukcia ich nosných jadier, ktorých funkciou je skopírovanie Vášho tela a vytvorenie takej podpory, aby bola zabezpečená optimálna fyziologická poloha.

Použitie materiálov

Ďalšou dôležitou vlastnosťou našich matracov a doplnkov je antialergická vlastnosť, ktorá je zabezpečená používaním prírodných materiálov v konštrukcii našich matracov a doplnkov a takisto iných antialergicky overených materiálov. Sú z materiálov, ktoré sa vyznačujú dostatočnou vzdušnosťou a umožňujú udržanie suchej klímy, ktorá brzdí tvorbu baktérií. Materiál by mal mať termoregulačné vlastnosti, ktoré udržujú telesnú teplotu užívateľa bez prudkých výkyvov, tzv. klimatizačné vlastnosti. Pokiaľ matrac spĺňa určité ortopedické a antialergické vlastnosti, možno ho zaradiť medzi tzv. zdravotné matrace.

Široká ponuka

matracov

Sme slovenský

výrobca matracov

Kvalitné

matrace

Individuálne úpravy

matracov na mieru