Poťahové látky

Odzipsovateľné poťahy - snímateľné poťahy s možnosťou prania do 40° / 60°/, vyrobené z kvalitných materiálov prešitých s antialergickým termo vláknom.
Zabezbečujú výbornú hygienu matraca, sú vzdušné, spríjemňujú spanie, blahodárne pôsobia na pokožku, zvlášť vhodné pre alergikov /zabraňujú tvorbe baktérií a plesní/, eliminujú zápachy.

Možnosť výberu odzipsovateľných poťahov:

Superstreč /aloe vera, amicor, bambo, silver - tech, prírodný ľan, tencel/ - poťahová látka prešitá s antialergickým termovláknom s hustotou až 280 g/m2 

Ekostreč /aloe vera, silver/ - poťahová látka prešitá s antialergickým termovláknom s hustotou 200 g/m2

Pri všetkých odzipsovateľných poťahoch Superstreč je možnosť vyrobiť poťah so zipsom do štyroch strán /na požiadanie/ - to znamená možnosť rozdeliť poťah zipsom na dve samostatné polovice.
Výhody tohto prevedenia : rozdelený poťah vyperiete aj v bežnej práčke, /nemusíte ho nosiť do čistiarne/, pričom jednu polovicu poťahu môžete používať s matracom

Biocotton natural

Biocotton natural – prirodzené bavlnené vlákno, dáva pokožke istotu 100% bavlny, pretože neobsahuje žiadne prvky pochádzajúce zo spracovania hnojivami a pesticídmi. Látka biocotton umožňuje prevenciu alergií, vysokú priechodnosť vzduchu a migráciu tekutín cez vlákna, čím minimalizuje vznik vlhkého prostredia, vznik plesní a baktérií a poskytuje preto maximálny komfort.  

Cashmere

Kašmírové vlákno je ušľachtilý prírodný produkt. Kašmír je 10 krát ľahší a teplejší ako vlna, pretože vnútorná časť vlákna funguje ako trubica, a tým poskytuje výbornú tepelnú izoláciu. Poťah vyrobený z kašmírovej vlny pre svoje jedinečné a charakteristické vlastnosti je veľmi  hebký a príjemný na dotyk a ponúka výbornú tepelnú izoláciu / v zime udržuje teplo ľudského tela a v lete príjemne chladí.

Tencel

revolučné vlákno s výbornými tepelnými vlastnosťami. Je to unikátna tkanina z celulózových  vlákien, ktoré sa primárne vyrábajú z drobných celulózových čiastočiek dreva – drevených vláskov. Tencel zabraňuje pokožke strácať príliš veľa vlhkosti počas odpočinku, v dôsledku čoho sa zlepšuje hydratácia a obnova buniek. Tkanina zmierňuje tvorbu infekcií, chráni pokožku – je prirodzene antibakteriálna. Látka tencel neakumuluje statickú elektrinu, vďaka pridaniu celulózových vlákien je veľmi pevná, s dlhou životnosťou.

Aloe vera

veľmi známa liečivá rastlina, ktorá má množstvo pozitívnych účinkov na naše telo zvonku i zvnútra. Poskytuje množstvo vitamínov, enzýmov, aminokyselín a minerálov, ktoré čistia, regenerujú a vyživujú náš organizmus. Aloe vera pôsobí protizápalovo a pomáha pri hojení rán. Odzipsovateľný poťah z aloe vera obsahuje mikrokapsule s prírodným výťažkom z tejto rastliny, ktoré pri styku s pokožkou praskajú a uvoľňujú arómu pozitívne pôsobiacu na pokožku – regeneruje jej bunky, poskytuje ochranu proti plesniam a baktériám, zvyšuje relaxačné účinky spánku.

Amicor

látka amicor, z ktorej vyrábame odzipsovateľné poťahy, má striebrom ionizovaný povrch. Je výnimočný svojimi antibakteriálnymi vlastnosťami, je vysoko antistatický, zabraňuje vytváraniu nepríjemných zápachov. Počas spánku sa dostáva do matraca množstvo šupiniek z pokožky nášho tela, spolu s teplom a vlhkom, ktoré naše telo vytvára, vzniká ideálne prostredie na množenie roztočov a húb, preto je tento poťah zvlášť vhodný pre alergikov / výborný spôsob, ako znížiť množstvo alergénov, ktoré sa ukrývajú v bielizni.

 

Bamboo

látka vyrobená z prírodných bambusových vlákien pestovaných v oblastiach bez znečistenia. Bambusové vlákna obsiahnuté v poťahu poskytujú príjemnú mäkkosť a sviežosť, zabezpečujú prirodzenú pevnosť a dlhú životnosť látky, ktorá zabraňuje podráždeniu pokožky. Je vhodná aj pre alergikov a má dôležitú aj dezodoračnú funkciu. Látka je veľmi šetrná k životnému prostrediu, keďže sa vyrába z obnoviteľných zdrojov – 100% biologicky odbúrateľné vlákno.

Ľan + cotton

 

 

Silver

špeciálna úprava látky s použitím mikročastíc striebra. Strieborné vlákno sa dlhé roky používa v priemyselných a lekárskych odvetviach. Už Rimania  využívali tenké strieborné lístky na hojenie rán, pili zo strieborných pohárov, aby voda bola pitná. Silver je vysoko antistatický, zohráva dôležitú úlohu pri okamžitom odvádzaní nepríjemných elektrostatických nábojov. Silver ponúka maximálnu ochranu proti baktériám a roztočom, eliminuje zápachy.

Ignitex-nehorľava látka

materiál vyrobený inovatívnou technológiou, ktorá robí tkaniny vyrobené zo 100 % prírodných vlákien úplne nehorľavé. Ponúka výhody nielen z hľadiska ochrany pred ohňom, ale vďaka prírodným a hypoalergénnym vláknam poskytuje výborný komfort pri spánku.

Camomilla

obsahuje prírodnú esenciu, ktorá je známa a oceňovaná od dávnych čias / používaná v Egypte v čase faraónov /. Má výborné protizápalové protiroztočové vlastnosti  a dobre vplýva na organizmus pri neuralgických problémoch

Copper

je to priedušná tkanina s mikropórom, ktorá rýchlo absorbuje vlhkosť a uvoľňuje ju vonku. Meďnaté vlákna sú veľmi jemné a mäkké s hodvábnym charakterom. Materiál je prírodný, ošetrený umelou technológiou, ktorý poskytuje celoročné pohodlie. Je silne antibakteriálny, má priaznivý účinok proti starnutiu, je biologicky odbúrateľný.

 

Kapok

vlákno sa pestuje v tropických oblastiach, kde sa nepoužívajú žiadne chemikálie a hnojivá. Je to prirodzené funkčné vlákno, ktoré je duté a preto je priedušné. Vzduch obsiahnutý v dutom vlákne má termoregulačný účinok, veľmi dobre udržiava teplo. Vlákno je trvácne, ľahké a elastické. Tkanina je odporúčaná pre mimoriadne citlivú pokožku, tiež vhodná pre alergikov.

 

Super clean / 90°/

látka vhodná do prostredia, ktorá vyžaduje maximálnu hygienu / napr. opatrovateľské domy, detské škôlky/. Umožňuje pranie pri vysokých teplotách , čo zaisťuje úplné odstránenie baktérií, roztočov a plesní.

Široká ponuka

matracov

Sme slovenský

výrobca matracov

Kvalitné

matrace

Individuálne úpravy

matracov na mieru