Správny výber

NEZABUDNITE, že matrac musí spĺňať tieto funkcie!

1. Ortopedickú funkciu

Je dosiahnutá správnou konštrukciou a použitými materiálmi. Od nich závisí elastickosť a tvrdosť matraca. Matrace MATRATEX Vám zaručia, aby Vaše telo dosiahlo odpočinok, aký si zaslúži. Pri výbere je dôležité prihliadať na Vaše individuálne potreby, podľa toho či Vám vyhovuje tvrdší alebo mäkší matrac. Kvalitnejšie materiály sú síce drahšie, ale zaručujú udržanie si rovnakej elastickosti a tvrdosti matraca po dlhú dobu.

2. Antialergicko-hygienickú funkciu

Aby bol matrac skutočne hygienický musí byť zložený z materiálov, ktoré sa vyznačujú dostatočnou vzdušnosťou pre udržanie suchej klímy a brzdia tak tvorbu baktérií a mikroorganizmov. Pre dosiahnutie antialergickej funkcie pracujeme aj s antialergicky overenými materiálmi. Matrace MATRATEX Vám dokážu zaručiť tú najvyššiu hygienickú úroveň a antialergické vlastnosti pre Váš čistý a zdravý spánok.

3. Regulačnú funkciu

Správna regulácia sa dosahuje použitím materiálov s termoregualčnými a klimatizačnými vlastnosťami, aby si Vaše telo udržalo telesnú teplotu bez prudkých výkyvov. Materiály použité v matracoch MATRATEX Vám dokažu v lete zabezpečiť odvod tepla a potu (napr. bavlnené vlákno), v zime izolovať teplo vyprodukované ľudským telom (napr. ovčia vlna).

4. Rozmerovú funkciu:

Veľmi dôležitý je výber vhodných rozmerov matraca. Telo potrebuje podmienky pre pohodlie pri otáčaní sa a menení polôh počas spánku bez toho, aby dochádzalo k prerušovaniu odpočinku. Spoločnosť MATRATEX je pripravená vyhovieť akýmkoľvek rozmerovým požiadavkám svojich zákazníkov, zároveň odporúča dodržiavať nasledovné rozmerové vlastnosti. 

  •  dĺžka matraca = dĺžka užívateľa + 20 až 30 cm
  •  šírka matraca = min. 90 cm pre jednoposteľ, min. 160 cm pre dvojposteľ
  •  výška matraca = min. 18 cm, závisí od typu matraca, pravidlom je, aby matrac vyčnieval min. 1/3 svojej hrúbky nad bočný rám postele
  • výška postele = 48 - 60 cm

Rovnako dôležitá je správna podpora matraca, teda rošt s rovnými alebo predpätými lamelami vzdialenými od seba max. 5 cm. 

Široká ponuka

matracov

Sme slovenský

výrobca matracov

Kvalitné

matrace

Individuálne úpravy

matracov na mieru